Rukometaši BiH savladali Portugal 31:29

Rukometna reprezentacija BiH je večeras u Sarajevu stigla do svoje druge pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koje će se u januaru 2015. godine igrati u Kataru.

Nakon što su Portugalci bolje otvorili meč (0:4 u 4. minuti), naši reprezentativci su se uozbiljili, pa su u 14. minuti prvi put poveli (8:7).

Na poluvrijeme se, ipak, otišlo sa minimalnim vodstvom gostiju (13:14) kojeg su Portugalci održavali sve do 7 minuta pred kraj utakmice.

Tada najbolji BH rukometaši započinju rezultatski preokret koji se uskoro očitovao najubjedljivijim vodstvom (31:27 u 59. minuti), te mirnim privođenjem ove uzbudljive utakmice pobjedničkom kraju.

Dvorana "Ramiz Salčin" u Sarajevu.
Gledalaca: 1000.
Sudije: Jan Erik Leandersson i Mikael Lindroos (Finska).
Delegat EHF-a: Cornelius Wiebrands (Holandija).

Sedmerci: BiH 4 (3), Portugal 2 (1).
Isključenja: BiH 8, Portugal 16 minuta.
Rezultat: BiH – Portugal 31:29 (13:14).

BiH: Grahovac (11 odbrana, 1 sedmerac), Vražalić 6, Perić, Burić S., Bečirović 1, Delić 2, Panić 1, Savić 1, Burić B. (1 odbrana), Toromanović 1, Karačić 1, Prce 9, Ereš, Vranješ 3, Malinović 6 (3), Milas; Selektor: Dragan Marković.

PORTUGAL: Costa Figueira, Martins Da Silva, Pereira T. 1, Silva Osorio Solha 4, Pedroso 5, Curto Antunes, Costa 1, Laurentino, Carneiro 2, Moreira 1, Ramos Magalhaes 4, Ferraz 2, Duarte 3, Rocha 3, Pereira N., Caseiro Portela 3; Selektor: Rolando Freitas.