Rukometaši se oprostili od EP: BiH poražena od autsajdera Estonije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Visokom poražena je od selekcije Estonije sa 21:23 (9:11) u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Srbiji.

Novim, neočekivanim porazom u dvomeču s ekipom koja je važila za autsjadera u Prvoj grupi, rukometaši Bosne i Hercegovine oprostili su se od borbe za plasman na EP-u.

Estonci su već na samom startu poveli s pet golova, a do odmora izabranici Vojislava Rađe uspjeli su smanjiti prednost gostiju na 9:11.

Nešto bolju igru bh. rukometaši pokazali su početkom  drugog poluvremena, kada su serijom 8:2 uspjeli preokrenuti rezultat i doći do prednosti od četiri gola 17:14 u 45. minuti. Gosti su se sa tri vezana gola vratili u igru, a nakon četiri izjednačenja pet minuta prije kraja došli i do novog vođstva (20:21). Prednost od dva igrača više na terenu uspjeli smo realizirati samo jednim golom Veselinova, ali u izuzetno slaboj i nervoznoj završnici uslijedile su nove greške, koje su gosti  kaznili još jednim pogotkom, sa konačnih 21:23.

U preostala dva susreta kvalifikacija reprezentacija BiH  8. juna dočekuje Mađarsku, dok tri dana kasnije gostuje u Makedoniji.

Rezultati 4. kola Prve grupe kvalifikacija za rukometno Evropsko prvenstvo 2012. godine u Srbiji:

Visoko: Bosna i Hercegovina  – Estonija 21:23 (11:13)