Damiru Džumhuru olimpijska bronza u Singapuru

Sjajni bh. teniser Damir D¾umhur na Olimpijadi mladih u Singapuru osvojio je bronzanu medalju savladavši u meèu za treæe mjesto Rusa Victora Baludu.

Image

U prvom setu se vodila velika borba. Damir je taj set riješio u svoju korist rezultatom 7-5. U drugom setu potpuno je skršio otpor protivnika i slavio sa ubjedljivih 6-1, javio nam je Zlatko Šoše, direktor Teniskog saveza BiH.

Ovom pobjedom D¾umhur, inaèe evropski prvak do 18 godina, osvojio je bronzanu medalju, prvu medalju za Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama mladih.

Odmah po završetku ovog turnira D¾umhur ide na turnir za juniore u Montreal, a zatim na juniorski US Open gdje bi trebao biti drugi ili treæi nosilac.

Nakon toga trebao bi nastupiti u Davis Kupu koji æe biti odr¾an od 17. do 19. septembra.