Zajednicko slavlje igraca i strucnog staba sa BHFanaticosima na terenu:

ImageBosna, Bosna!

Pred oko 500 stotina gledatelja u Apeldoornu (tereni nogometnog kluba Columbia) izabranici selektora Velimira Stojnica nadmasili su favoriziranu ekipu Holandije u svim segmentima nogometne igre, i zabiljezili sjajnu pobjedu od 1:0 (64. minuta, Dino Fazlic). Oko stotinu navijaca reprezentativnog tima nase zemlje predvodjeni nenadmasnim BHFanaticosima vidjelo je sjajno organizovan kolektiv koji je od prvog do zadnjeg minuta odigrao izuzetno koncentriranu i discipliniranu utakmicu. Sve linije nase reprezentacije funkcionirale su na vise nego zavidnom nivou. Niti jednog trenutka igra Bosne i Hercegovine nije bila ugrozena, a pokazana borbenost i maksimalno zalaganje svih igraca u drzavnom dresu prosto je odusevila sve prisutne gledatelje.

Prvo poluvrijeme
Nakon opreznog ispitivanja snaga u prvim minutama igre, prvu priliku imali su Holandjani. U 11. minutu igre nakon izvedenog kornera u nasem sesnaestercu najbolje reaguje Lorenzo Burnet (Ajax), ali njegov udarac glavom sjajno odbija vratar BH-tima Tino Divkovic (Sloboda Tuzla) koji je tokom citave utakmice zracio sigurnoscu i koncentracijom.

Bosna i Hercegovina je uzvratila u 17. minutu kada je sa dvadesetak metara sutirao Damir Zlomislic (S. Brijeg), no njegov sut zaustavlja Jeroen Zoet (PSV). Iz prvog prekida igre (25. minut) sjajno je centrirao neumorni kapiten Dzenan Durak (Zeljeznicar), ali vratar Holandjana krajnjim naporom izbacuje loptu preko gola u korner. Iskusao ga je Stefan Baric (Hajduk Split). Desetak minuta kasnije bilo je napeto u nasem sesnaestercu kada je Jordy Clasie (Feyenoord) zestoko sutirao sa sesnaest metara, ali sjajni Josip Crnjac (S. Brijeg) akrobatski blokira na odusevljenje nasih navijaca. Nakon 40 minuta potpune koncentracije i igre iz organizacije, reprezentacija Bosne i Hercegovine odlazi na zasluzeni odmor.

Drugo poluvrijeme
I u drugom poluvremenu ekipa Bosne i Hercegovine nastavila je igrati sjajnu utakmicu. Igrao se 48. minut kada dupli pas izmedju kapitena Duraka i Ognjena Radulovica (Modrica Maxima) zamalo u vlastiti gol skrece Jeffrey Bruma (Chelsea). Holandjani, osjetivsi da se blizi trenutak kada ce Bosna i Hercegovina postici pogodak odlucuju ostrim startovima zaustaviti nase napadace. U periodu od deset minuta na ovakav nacin zaustavljaju sjajnog Nikolica, Fazlica i kapitena Duraka, no solidni svicarski sudac Kever takve startove opravdano sankcionise zutim kartonima. Nakon jednog takvog ostrog starta nad neumornim Durakom, iz silovitog prizemnog slobodnog udarca sa 20 metara Fazlic (Werder Bremen) postize pogodak u 64. minutu. Neopisivo slavlje nasih igraca, strucnog staba, i neumornih BHFanaticosa ispunjava cijeli sportski kompleks Winkenwijert (Vinkenvajert).

U narednih 16 minuta utakmice Holandjani biljeze totalni pad igre i elana, pa iz jedne takve situacije umalo nije pogodio i Mahir Karic (Zeljeznicar), no njegov udarac zavrsava pored gola. Isfrustrirani sasvim sigurnim porazom domacini dobijaju u zadnjoj minuti jos jedan zuti karton zbog grubosti. Opste slavlje uslijedilo je nakon par sekundi kada sudac Kever oznacava kraj utakmice.

Svi igraci nase reprezentacije predvodjeni strucnim stabom trce u zagrljaj BHFanaticosima koji kontrolisanom i prelijepom pirotehnikom uljepsavaju ovu veliku nogometnu pobjedu Bosne i Hercegovine. Na terenu dolazi do spontanog, ali prelijepog veselja nasih navijaca i kompletnog osoblja nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine uz pobjednicke poklice: